Огляд коду


English | Deutsch | українська

попередній індекс

NOTE FOR CONTRIBUTORS:

The preferred development style is: work on Libreboot, and port changes from each Libreboot release into Canoeboot, but do it all at once. Whenever a new Libreboot release comes out, a Canoeboot release will happen either simultaneously or a few days later, porting all suitable changes over from the Libreboot release. More information about this is available in the about page.

In other words: please only send patches directly to Canoeboot, if they are patches that only Canoeboot can benefit from; use your best judgement. The same rule applies for bug reports and testing; do Libreboot first.

Leah Rowe is the founder and lead developer of both Canoeboot and Libreboot. Please see: Libreboot git page and Libreboot testers page.

репозиторії Canoeboot

Інформацію про те, хто працює над canoeboot і хто керує проектом, можна знайти на who.uk.html

Проект canoeboot має 3 основні сховища Git:

Розробка canoeboot виконується за допомогою системи контролю версій Git. Зверніться до офіційної документації Git, якщо ви не знаєте, як користуватися Git.

cbmk (canoeboot-make)

Це основна система збирання в canoeboot. Можна сказати, що cbmk це canoeboot! Завантажте репозиторій Git:

git clone https://codeberg.org/canoeboot/cbmk

Команда git, показана вище, завантажить систему збірки canoeboot cbmk. Потім ви можете перейти до цього так:

cd cbmk

Внесіть будь-які зміни, які забажаєте, або просто побудуйте. Щоб отримати вказівки щодо збирання cbmk, зверніться до інструкцій зі збирання.

Інформація про саму систему збірки та про те, як вона працює, доступна в посібнику обслуговування cbmk.

cbwww та cbwww-img

Весь веб-сайт і документація canoeboot розміщені в репозиторії Git. Завантажте так:

git clone https://codeberg.org/canoeboot/cbwww

Зображення розміщені на https://av.canoeboot.org/ і доступні в окремому сховищі:

git clone https://codeberg.org/canoeboot/cbwww-img

Вносьте будь-які зміни, які забажаєте. Дивіться нотатки нижче про те, як надсилати виправлення.

Весь веб-сайт написаний у Markdown, зокрема його версія Pandoc. Статичні сторінки HTML створюються за допомогою Untitled. Лія Роу, засновниця canoeboot, також є засновницею проекту генератор статичних сайтів Untitled.

Якщо хочете, ви можете налаштувати локальний HTTP-сервер і створити власну локальну версію веб-сайту. Зауважте, що зображення все одно будуть посилатися на ті, що розміщені на https://av.canoeboot.org/, тому будь-які зображення, які ви додаєте до cbwww-img не відображатимуться на вашому локальному сайті cbwww, якщо ви зробите, щоб посилання на зображення (для зображень, які ви додаєте) посилались на av.canoeboot.org. Однак необхідно, щоб такі зображення розміщувалися на av.canoeboot.org.

Тому, якщо ви бажаєте додати зображення на веб-сайт, надішліть їх також до репозиторію cbwww-img, із посиланням на них https://av.canoeboot.org/шлях/до/вашого/нового/зображення/в/cbwww-img для кожного з них. Коли його буде поєднано на веб-сайті canoeboot, ваші зображення з’являться в реальному часі.

Якщо додаєте світлину, стисніть її для веб розповсюдження. Світлинам варто бути приблизно 800px завширшки, і зазвичай менше 100Кбайт розміром:

По-перше, зменшіть масштаб вашого зображення до приблизно 800px завширшки, використовуючи вашу улюблену програму маніпуляції зображенням. Наприклад, з imagemagick ви можете зробити наступне (переконайтесь, що зображення не є вже меншим або еквівалентним, ніж віддано перевагу).

convert original.jpg -resize 600000@ -quality 70% web.jpg

Вам варто завжди виконувати jpegoptim на jpg зображеннях перед їх поданням. Воно вирізає безкорисні метадані та оптимізує без втрат їх більше, розумно переорганізовуючи таблиці Гаффмана, що використані в них.

jpegoptim -s --all-progressive web.jpg

Якщо зображення є (штриховим) малюнком, векторній графіці віддається перевага в порівнянні з бітовою картою. Таким чином, якщо можливо, зберігайте їх як SVG. Їх легко модифікувати, і точно зробить роботу перекладачів легше так само.

Зображенням PNG варто бути оптимізованими з zopfli (він так само без втрат). Наприклад, це зменшило логотип завантаження Canoeboot з приблизно 11k до 3k:

zopflipng -ym image.png image.png

Для цілей розробки ви можете спочатку створити локальні посилання на зображення, а потім налаштувати URL-адреси, коли надсилатимете документацію/патчі веб-сайту.

На веб-сайті Untitled є інструкції щодо налаштування локальної версії веб-сайту. Завантажте untitled, і в своєму каталозі untitled створіть каталог під назвою www/, потім увійдіть у каталог www і клонуйте сховище cbwww там. Налаштуйте локальний HTTP-сервер відповідним чином.

Знову ж таки, інструкції для цього доступні на веб-сайті Untitled.

Ім’я не вимагається

Внески, які ви робите, реєструються публічно в репозиторії Git, доступ до якого мають всі. Це включає ім’я та електронну адресу учасника.

У Git для імені автора та електронної адреси вам не потрібно використовувати ідентифікаційні дані. Ви можете використовувати canoeboot Contributor, а свою електронну адресу можна вказати як contributor@canoeboot.org. Вам дозволено це робити, якщо ви бажаєте зберегти конфіденційність. Ми віримо в конфіденційність. Якщо ви вирішите залишитися анонімними, ми врахуємо це.

Звичайно, ви можете використовувати будь-яке ім’я та/або адресу електронної пошти.

З юридичної точки зору всі авторські права є автоматичними відповідно до Бернської конвенції міжнародного авторського права. Немає значення, яке ім’я, чи дійсно ви навіть заявляєте про авторське право (але ми вимагаємо наявності певного ліцензування авторського права - докладніше про це на цій же сторінці).

Якщо ви використовуєте інше ім’я та адресу електронної пошти у своїх комітах/патчах, то маєте бути досить анонімним. використовуйте git log та git show, щоб підтвердити це перед тим, як ви надсилаєте зміни до загальнодоступного сховища Git.

Ліцензії (для учасників)

Обов’язково вільно ліцензуйте свою роботу, за вільною ліцензією. Canoeboot більше не встановлює довільні обмеження на те, які ліцензії приймаються, і багато інших ліцензій вже існує. Ми перевіримо ваш внесок і розкажемо вам, якщо з ним виникли проблеми (наприклад, немає ліцензії).

Завжди декларуйте ліцензію на свою роботу! Недекларування ліцензії означає, що за замовчуванням застосовуються обмежувальні закони про авторське право, які зроблять вашу роботу захищеною власністю, підпадаючи під усі ті самі обмеження.

Ліцензія MIT є хорошою для початку, і вона є бажаною ліцензією для всіх нових робіт у Canoeboot, але ми не вибагливі. Canoeboot історично використовував ліцензування GNU, таке як GPL; багато з цього залишилося, і, ймовірно, залишиться. Це ваша робота; очевидно, якщо ви використовуєте існуючу роботу, може мати сенс використовувати ту саму ліцензію для вашого внеску, для сумісності ліцензії.

Ви можете знайти типові приклади ліцензій тут.

Якщо ви виходите на основі існуючого твору, важливо, щоб ваша ліцензія (на ваш внесок) була сумісна з ліцензуванням твору, з якого ваш був отриманий. Ліцензія MIT хороша, оскільки вона широко сумісна з багатьма іншими ліцензіями та надає багато свобод (наприклад, свободу субліцензування), яких немає в інших ліцензіях:

https://opensource.org/licenses/MIT

Надсилайте виправлення

Створіть обліковий запис на https://codeberg.org/ і перейдіть (увійшовши в систему) до репозиторію, над яким ви хочете працювати. Натисніть Fork, і у вашому обліковому записі, ви матимете власне сховище canoeboot. Клонуйте свій репозиторій, внесіть у нього будь-які зміни, а потім надішліть їх у свій репозиторій у своєму обліковому записі на NotABug. Ви також можете зробити це на новій гілці, якщо хочете.

У своєму обліковому записі Codeberg, ви можете перейти до офіційного репозиторія canoeboot і надіслати запит на отримання. Принцип роботи подібний до інших популярних веб-платформ Git, якими люди користуються сьогодні.

Ви можете відправити свої патчі туди. Крім того, ви можете увійти на IRC-канал canoeboot і повідомити канал, які виправлення ви хочете бути переглянутими, якщо у вас є власне сховище Git з виправленнями.

Після того, як ви подасте Pull Request, розробники canoeboot отримають сповіщення електронною поштою. Якщо ви не отримаєте достатньо швидкої відповіді від проекту, ви також можете повідомити проект через канал #canoeboot на Libera Chat.

Інший спосіб подати виправлення - це напряму надіслати Лії Роу електронною поштою: leah@canoeboot.org - це адреса електронної пошти проекту Лії.

Однак, для прозорості процесу перевірки коду, ми рекомендуємо на даний момент використовувати Codeberg.

Дзеркала Git

Дзеркала cbmk.git

Репозиторій cbmk містить автоматизовану систему побудови Canoeboot, що створює випуски Canoeboot (включаючи зібрані образи ROM).

Ви можете виконати git clone на будь-якому з цих посилань (посилання є також доступними для натискання, для перегляду змін в вашому веб-браузері):

дзеркало cbwww.git

Репозиторій cbwww містить файли Markdown (варіант pandoc), для використання з генератором статичних сайтів Untitled; це те, що Canoeboot використовує для надання веб-сторінок HTML, включаючи сторінку, яку ви читаєте прямо зараз!

Ви можете виконати git clone на цих посиланнях, та/або натиснути для перегляду змін в вашому веб-браузері. Дивіться:

дзеркало cbwww-img.git

Ви можете виконати git clone на цих посиланнях, та/або натиснути для перегляду змін в вашому веб-браузері. Дивіться:

Markdown: https://canoeboot.org/git.uk.md

Підписатися на RSS

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з Untitled Static Site Generator.